Yazılım Haber

Windows 11’e yükselttiğinizde, Windows 10’a geri dönmek için yalnızca 10 gününüz var.

Windows 11 , yükseltme hakkındaki fikrinizi değiştirmeniz ve Windows 10’a geri dönmeniz için yalnızca 10 günlük bir zaman aralığı sunar .

Bu elbette yeni bir keşif değil, ancak daha fazla insanın Windows 11’e geçmesiyle birlikte – Microsoft’un yükseltme taşkınlarını iki hafta önce açtığı göz önüne alındığında – yapmak için oldukça sıkı bir son teslim tarihine sahip olduğunuzu hatırlatmaya değer olduğunu düşündük. Windows 11’e bağlı kalmak isteyip istemediğinize dair bir karar.

Durum, Windows 10’dan önemli ölçüde farklıdır , bu sayede Windows 7 veya 8.1’den yükseltme yapanlara, işletim sistemiyle oynamak için 30 gün izin verilir ve kendileri için olmadığına karar verirlerse eski sürüme geri dönerler.

Başka bir deyişle, Microsoft, Windows 10 ile 30 günden Windows 11 ile sadece 10 güne geri alma yetkisiz kullanım süresini azalttı.

Bu süre sona erdikten sonra, ‘Kurtarma’ seçenekleri ekranına gittiğinizde (Ayarlar altında arayın), ‘Geri Dön’ seçeneği – önceki işletim sistemine, Windows 10’a geri dönmek anlamına gelir – grileşir. Bu noktada Windows 10’a geri dönmenin tek yolu, işletim sistemini PC’ye tamamen yeniden yüklemektir; bu, yalnızca bir düğmeye tıklamakla karşılaştırıldığında oldukça zor bir iş.

Analiz: Bunun için bir disk görüntüsü almak faydalı olacaktır.

Buradaki bariz sorun, Windows 11’e yükseltme yapan ve herhangi bir ani aksaklık yaşamayan, ancak daha sonra birkaç hafta sonra kötü bir sorun keşfeden kişilerin, geri dönüş süresini daraltarak, artık sorunsuz bir şekilde uğraşma seçeneğine sahip olmamasıdır. Windows 10’a geri dönün. Sıkışmış durumdalar.

Ve bu, insanların Windows 10’a yükseltme yaparken tam bir ay boyunca geri dönme fırsatının açık kaldığını görmek özellikle sinir bozucu.

Bu nedenle, Windows 11’e ve o cimri deneme zaman dilimine geçiş konusunda gerginseniz, yapabileceğiniz tek şey yükseltmeden önce Windows 10 kurulumunuzun yedek bir görüntüsünü oluşturmaktır.

Bu, Acronis True Image veya Macrium Reflect (veya etrafındaki en iyi disk klonlama araçlarından biri ) gibi yazılımlar kullanılarak ve herhangi bir zamanda eski işletim sisteminizin o anlık görüntüsüne geri dönmek isterseniz, yerinde bir görüntü ile elde edilebilir. böyle yap.

Anahtar, hazırlıklı olmaktır, çünkü bu, Windows 11’e yükseltmeden önce yapılması gereken bir şeydir, açıkçası yeterli. Kitabımızda, bu kesinlikle dikkate değer bir önlemdir, özellikle şimdi Microsoft, yazılım devinin en iyi bildiği nedenlerden dolayı geri alma süresini mutlak minimuma indirmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.