Yazılım Haber

Apple sonunda MacBook Pro’da Safari’ye 120Hz kaydırma özelliğini ekledi – ancak daha iyi olabilirdi

Yanında bir sürü yıldız işareti olan 120Hz kaydırma

Aylarca bekledikten sonra Apple, sonunda uyumlu cihazlarda Safari’ye 120 Hz kaydırma özelliğini tanıttı. Ancak, yeni MacBook Pro’nuzun beklediği çözüm bu değil .

Başlangıç ​​olarak bunun nedeni, 120 Hz kaydırma özelliğinin şu anda Safari Teknoloji Önizlemesi’nin en son güncelleyicisiyle sınırlı olmasıdır – Apple cihazlarındaki ana Safari tarayıcısının deneysel sürümü.

Safari’nin bu test sürümünün bir kullanıcısı olsanız bile, 120 Hz kaydırma özelliği yalnızca yumuşak kaydırma efektini kullanan sayfalar için geçerli olduğundan kaydırma kekemeliğinin birçok sitede devam edeceğini göreceksiniz. Özelliğin diğer sayfalara yayılması ve Safari’nin ana sürümünde yayınlanması için biraz daha beklememiz gerekecek.

120Hz uyumlu bir iOS cihazında daha yumuşak kaydırmayı denemek için Safari Teknoloji Önizlemesi’ni indirmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Bir geliştirici aracı olmasına rağmen, normal kullanıcılara kilitli değildir ve her zamanki Safari uygulamanızın yerini almaz.

Görüş: küçük ama inanılmaz derecede sinir bozucu bir hıçkırık

120Hz kaydırmayı kaçırmak ve garip bir kekemeyle yüzleşmek, muhtemelen karşılaşabileceğimiz en az önemli teknik hıçkırıktır. Ancak, özellikle kendi yazılımıyla değil, birinci sınıf Apple teknolojisiyle uğraşmak zorunda kalmamamız gereken bir sıkıntı.

Apple, meraklılar tarafından, diğer şirketlerin yıllardır kullandığı özellikleri benimsemekte yavaş olabilen bir marka olarak bilinir – ancak sonunda yeni bir donanım veya yazılım parçası uyguladığında, genellikle onu mükemmelleştirmiştir. Yeni MacBook Pro ve 120 Hz ekranı ile bu duygu pek de doğru gelmiyor.

Yeni bir gadget için en az 2.499 $ / 2.399 £ / 3.749 AU $ ödememiz isteniyorsa, oldukça önemsiz bir engeli aşan bir deneyim değil, mükemmellik sızdıran bir deneyim bekliyoruz.

Aksi takdirde, MacBook Pro (2021) , Apple serisine harika bir ektir – incelememizde ona yaratıcı profesyonellerin satın alabileceği en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri olduğunu söyleyerek neredeyse mükemmel bir puan verdik. 

Umarız bu küçük sorunlar çözülebilir ve 120Hz kaydırma yakında Safari’ye eklenir, ancak bazı değişiklikler gelmeden önce muhtemelen 2022’ye kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.