Yazılım Haber

Brave tarayıcının artık yerleşik bir kripto cüzdanı var

Kullanıcılar, Brave cüzdanını kullanarak neredeyse tüm kripto varlıklarıyla işlem yapabilir

Gizlilik odaklı Cesur web tarayıcısı içine itmek devam etmiştir kripto Cesur Cüzdan, ücretsiz self velayeti lansmanıyla kripto cüzdan masaüstü sunan doğrudan inşa etti.

42 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Brave tarayıcı , yeni cüzdanı, kullanıcıların kripto portföylerini depolaması, yönetmesi ve takas etmesi için tek durak noktası olarak sunuyor. 

Brave, çoğu sıcak cüzdanın aksine , Brave Cüzdan’ın tarayıcıda yerel olduğunu, yani herhangi bir uzantı gerektirmediğini, güvenlik risklerini azalttığını ve ekstra CPU ve belleğe güvendiğini iddia ediyor .

“Kripto patlaması, blok zinciri uygulamalarını ana akım haline getirdi, ancak hızla büyüyen herhangi bir yenilik gibi, bu hızlı yükseliş de zorluklardan uzak değil. Brave’in CTO’su ve kurucu ortağı Brian Bondy, ” Engellerden biri, kripto cüzdan endüstrisinin DApp’in [merkezi olmayan uygulama] benimsenmesi için sürtüşme getiren ve genellikle kullanıcıların sahte uzantı kimlik avı dolandırıcılığı yoluyla para kaybetmesine yol açan uzantılara güvenmesidir ” dedi.

Tam teşekküllü kripto cüzdanı

Kullanıcılar Brave Wallet’ı kullanarak kripto para gönderip alabilir ve grafiklerin CoinGecko’dan gelen fiyat verileriyle entegrasyonu sayesinde canlı ve geçmiş piyasa verilerini görebilir. 

Cüzdan aynı zamanda Wyre aracılığıyla fiat para birimini kullanarak satın almalarını ve yerleşik takas işlevine sahip bir sağlayıcı listesiyle en iyi fiyat eşleşmesini bulmalarını sağlayacak. Kullanıcılar Brave Wallet’ı Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi donanım cüzdanlarıyla da bağlayabilir .

Brave Wallet, Polygon, xDai, Avalanche ve diğerleri gibi tüm Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu blok zincirlerini destekler. 

Brave ayrıca, diğer cüzdan uzantılarından farklı olarak, Brave Wallet’ın katkıları teşvik etmek ve aktif bir geliştirici topluluğu oluşturmak için açık bir MPL lisansı ile oluşturulduğu gerçeğinin altını çiziyor. 

Brave Wallet ücretsizdir ve kullanıcıların Brave tarayıcısını indirmeleri veya Brave masaüstü tarayıcılarını en son v1.32 sürümüne yükseltmeleri yeterlidir . Brave Wallet ile ilgili ayarlara, tarayıcının ayarlar sayfasındaki Cüzdan sekmesinden erişilebilir (brave://settings/).

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.