Yazılım Haber

1Password, daha hızlı ve daha şık Windows parola yöneticisini ortaya çıkarıyor

Yeni Knox tasarım dili, Windows için 1Password 8’e yeni, modern bir tasarım kazandırıyor

1Password , yeni bir tasarıma ve gelişmiş güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahip şifre yöneticisinin en son sürümünün artık Windows için genel olarak kullanılabileceğini duyurdu .

Windows için 1Password 8, kullanıcıların hassas bilgilerini her zamankinden daha kolay ve güvenli bir şekilde yönetmelerine, depolamalarına ve korumalarına yardımcı olmak için yepyeni bir modern tasarıma ve artırılmış üretkenlik özelliklerine sahiptir.

Geçtiğimiz yıl şirket , Linux için 1Password’ün tam özellikli ilk masaüstü sürümünü ve ardından Windows ve Mac için 1Password 8’in erken erişim sürümlerini piyasaya sürdü. 1Password’ün parola yöneticisinin en son sürümü artık Windows için genel olarak mevcut olsa da, Mac, Linux ve diğer işletim sistemlerine yönelik yeni güncellemelerin gelecek yıl gelmesi bekleniyor.

1Password’ün kurucu ortağı Dave Teare, bir basın açıklamasında şirketin son sürümü hakkında daha fazla ayrıntı verdi ve şunları söyledi:

“Bizi heyecan verici bir geleceğe hazırlarken, Windows için şimdiye kadarki en iyi 1Password sürümümüzü güçlendiren inanılmaz bir temel oluşturduk. Müşterilerimiz, kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlama konusunda en iyi, en parlak deneyimi – en son yinelememiz – hak ediyor. Windows için 1Password 8 tam olarak bunu sağlıyor.”

Windows için 1Password 8

Windows için 1Password 8, masaüstü, mobil ve web üzerinde yeni öğe simgeleri, öğeler ve kasalar için ayrıntılı görünümler ve daha fazlasıyla tutarlı, güçlü ve kullanıcı dostu bir deneyim sunan şirketin yeni Knox tasarım dili sayesinde modern bir tasarıma sahiptir.

Şirketin güncellenmiş şifre yöneticisi Rust kullanılarak oluşturulmuştur ve sonuç olarak, öğeleri ve kasaları ararken, kilitlerini açarken veya yönetirken tüm cihazlarda gelişmiş hız ve performans sunar. Aynı zamanda, yeni Öğe Kataloğu özelliği, kullanıcıları oluşturma sürecinde yönlendirerek öğeleri aramayı, görüntülemeyi veya eklemeyi daha sezgisel hale getirir.

1Password kullanıcıları, 1Password uygulaması açık olmadığında bile Hızlı Erişim’i kullanarak kayıtlı kimlik bilgilerini ve web sitelerini hemen bulabilir ve doğrudan oturum açabilir. Şirket, oturum açma bilgilerini kaydetme, parola oluşturucu ile güçlü ve benzersiz parolalar oluşturma , satır içi menü ve uygulaması ile tarayıcı uzantısı arasında paylaşılan bir kilit durumu gibi yeni özelliklerle tarayıcı uzantısını da geliştirdi.

Güvenlik açısından, Watchtower Dashboard, etkin olmayan 2FA ve daha fazlasının zayıf veya güvenliği ihlal edilmiş parolalarını belirleyerek kullanıcıların hassas bilgilerinin güvenliğini optimize etmelerine yardımcı olur . Windows için 1Password 8 ayrıca Psst! adlı yeni bir öğe paylaşma özelliği içerir Bu, kullanıcıların 1Password olmayan kullanıcılarla bile paylaşım erişimini net bir şekilde tanımlamasına, yönetmesine ve kontrol etmesine olanak tanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.