Yazılım Haber

Firefox Relay, bilgilerinizi çevrimiçi ortamda güvende tutmak için e-posta takma adlarını kullanmak istiyor

Gerçek e-posta adresinizi üçüncü taraflara vermeden yeni çevrimiçi hesaplar için kaydolun

Çevrimiçi Kara Cuma ve Siber Pazartesi fırsatları için alışveriş yaparken gerçek e-posta adresinizi kullandığınızda, binlerce olmasa da yüzlerce üçüncü taraf bu adrese erişebilir, bu nedenle Mozilla, kullanıcılara e-posta takma adları sağlamak için yeni bir ücretsiz hizmet başlattı.

Firefox Relay (önceden Firefox Private Relay olarak biliniyordu ), çevrimiçi kimliğinizi daha fazla korumaya yardımcı olmak için gerçek e-posta adresinizi gizleyen, gizlilik öncelikli ve ücretsiz bir üründür . Sizin işaret ederek tarayıcınızı relay.firefox.com ve hizmetini yapılandırma, size kaydolma zaman bir online hesap için kullanabileceğiniz beş-posta takma adları alırsınız.

Mozilla, takma ad e-posta adreslerinizden gelen e-postaları birincil e-posta adresinize göndermek ve iletmek için Firefox Relay’i tasarladı ve şirket, mesajlarınızdaki içeriğin hiçbirini okumaz veya saklamaz. Tüm e-posta mesajları, gönderildikten ve kullanıcılara teslim edildikten sonra sunucularından da silinir.

Kullanıcılara beş ücretsiz e-posta takma adı ve 150 kb’ye kadar ek sağlamanın yanı sıra Mozilla, Firefox Relay’e, kullanıcıların belirli bir takma adı hangi siteler için kullandıklarını bilmeleri için hesap adı veya açıklama gibi bilgileri eklemek için kullanılabilecek etiketler bile ekledi. . Bu etiketler ayrıca cihazlar arasında senkronize edilebilir, böylece takma ad e-posta adresinizi hem akıllı telefonunuzda hem de bilgisayarınızda takip edebilirsiniz .

Firefox Röle Premium

Firefox Relay’i kullanmaya başlamak için, önce röle.firefox.com adresine gitmeniz ve Firefox Hesabınızla oturum açmanız veya henüz yoksa bir tane oluşturmanız gerekir. Buradan, yeni çevrimiçi hesaplara kaydolurken kullanmak üzere beş ücretsiz rastgele e-posta takma adı oluşturabilirsiniz. 

Daha fazla e-posta takma adı isteyenler, Mozilla’nın hizmetin beta test aşamasında kullanıcılardan geri bildirim aldıktan sonra sunmaya karar verdiği Firefox Relay Premium’a kaydolabilir . Hizmetin premium sürümü, kullanıcılara sınırsız e-posta takma adı oluşturabilecekleri bir alt alan sağlar.

Firefox Relay Premium ayrıca, bir kullanıcının e-posta takma adlarının özet panosu, e-postaları doğrudan yanıtlamak için e-posta takma adlarını kullanma seçeneği ve uygun bir iletişim formu aracılığıyla müşteri desteği gibi diğer özellikleri de içerir.

Mozilla, Firefox Relay’in resmi lansmanını anmak için Kanada, ABD, İngiltere, Malezya, Singapur, Yeni Zelanda, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, Hollanda, İspanya ve İsviçre’deki kullanıcıların alabileceği bir promosyon düzenliyor. Ayda yalnızca 0,99 ABD doları olan düşük tanıtım fiyatı için Firefox Relay Premium.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.